מול האגם הקסום

מול האגם הקסום

שבוע 41, היום ה-285 למסע – יום שלישי, 14 בינואר
אגם לייל – בלו-מאונטיינס – Lyell Lake – Blue Mountains

בוקר מול האגם – אני קם בשבע וחצי. פותח את העיניים ורואה שאני מול האגם. יש קצת ערפל אז לא רואים את קצה האגם ומלא אדים יוצאים מהאגם. הכל לבן ולא כחול כמו אתמול. קריר. השמש בשמיים אבל לא רואים אותה כי יש עננים. יש לי ריח של מדורה. עשרים לשמונה. לא ברור אם נשארים או לא. כבר שמונה כולם ערים חוץ מעלמה. אני מכין לרומי ועידו ארוחת בוקר. קרן חזרה לישון ועלמה ישנה. כבר תשע, הפארוק מתעטש ומגרד לו הגרון. הוא רוצה לשבת ללמוד חשבון אבל הנזלת מציקה לו. בינתיים השמיים התבהרו, השמש קודחת ופה כבר הרבה סירות מנוע שטות פה באגם. עלמה קמה ומקבלת גם ארוחה. בסוף גם קרן מתעוררת בתשע ועשרה. עוד קפה. הבנות רואות סרט ועידו תיכף יתחיל ללמוד. קרן מתיישבת עם אנגלית. היא קודם הולכת לברר אם אפשר להישאר עוד לילה. אנחנו חייבים למלא מים בקרוואן וללכת לסופרמרקט. קרן חזרה ושילמה על עוד לילה. מצוין להישאר פה. מקום חלום. ממש גן עדן קטן.

251

חשבון, אנגלית ולחפוף ראש באגם – עשר בדיוק. עידו עם חשבון ותרגילי כפל וקרן עם אנגלית. אני משגיח פה. 11 עידו מתקשה אבל מסיים את התרגילים. קשה לו מאוד בגלל שבחוץ רואים סירת מנוע שגוררת אבובים עם ילדים צורחים. אני עושה לו אימון ליכולת להתרכז במצבים לא פשוטים. 11 ורבע הוא מסיים ואנחנו קופצים להתרענן באגם. גם עלמה נכנסת איתי. ממש כיף. גם חפפנו את הראש. היה מצחיק. יש פה מישהו שעושה סקי מים ומצליח לעמוד כל האגם. איזה כיף לו, עידו אומר. זהו, תיכף נצא העירה להצטייד במצרכים. כבר כמעט 12. עשרה לאחת הגענו לעיירה כדי להצטייד. עיירה חמודה. זאת קניית הסופר האחרונה לקרוואן אז אנחנו מחושבים על פי מספר הימים שנותרו. ארבעה ימים כולל היום. אספנו קרשים בדרך חזרה ומילאנו מים על יד המשרד בכניסה. חום אימים היום. כבר שלוש אנחנו בחזרה ורומי נרדמה.

213 215 219

הופעות של סקי מים מולנו – עידו קנה לו לגו חדש, לגו קרוואן להרכבה עם דמי פיית השיניים. הוא מגיע וישר מרכיב את הלגו שלו. נכנסנו שוב לאגם. גם קרן הפעם נכנסה. אכלנו וישבנו מול האגם המקסים. איזה כיף פה. כל כמה דקות מישהו בסקי מים עושה לנו הופעה.  גם אופנועי ים. כבר חמש ורבע. ישבתי לי מול האגם וכתבתי שני פוסטים. אי אפשר להעלות תמונות כי האינטרנט פה איטי. אני ועידו מביאים עוד עצים למדורה. שבע ורבע נהיה קריר ורואים כבר ירח מלא. עדיין אור אבל עוד שעה יהיה חשוך כבר. אני וקרן יושבים בחוץ בכיף. כל הילדים משחקים בפנים. היא מראה לי תמונות יפות שצילמה אתמול והיום. היא אומרת: “אם תאריקה וינון היו פה זה היה מושלם”. תכתוב את זה היא אומרת. הנה כתבתי.

20140114_194426  20140114_194342  20140114_191213

המדורה האחרונה – כמעט שמונה, אני מסדר את העצים בתוך כלי המדורה. זאת המדורה האחרונה באוסטרליה. תיכף נדליק אותה. איזה כיף. נדלקה. ירח מלא. אין רוח. נעים. מהמם פה על האגם. עידו אומר שזה הפארק מחנה טבע הכי הכי אפילו יותר מזה בקאלוק קאלוק, זה שהיה על הנהר עם הזרם לפני הסנואי מאונטיינס. לא מזמן אמרנו שהוא הכי טוב. בקיצור שניהם חלום. 11 בלילה מכבים את המדורה. עלמה ועידו ערים. עידו כיבה עם פיפי ומים מהאגם. עלמה צפתה איך הוא מכבה. ממש הצגה. יאללה לישון ילדים.

222 20140114_200422

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s