מים קפואים בים של ווארמבול

מים קפואים בים של ווארמבול

שבוע 38, היום ה-259 למסע – יום חמישי, 19 בדצמבר
ווארמבול – גרייט-אושן-רואד – Warrambool – Great Ocean Road

אולי הגיע הקיץ בויקטוריה?  אני קם. שש וחצי. יוצא החוצה. שמיים כחולים ונעים. סוף סוף לקום וכבר לא קר. אולי הגיע הקיץ בויקטוריה? בדר”כ בשעה הזאת יש ערפל בוקר לאחרונה. בטח משהו שונה היום. כולם עדיין ישנים. אתמול קרן נרדמה ולא הספקנו לשוחח ולהחליט מה עושים היום. כנראה שנמשיך הלאה לפראק הלאומי גרמפיינס. זה כשעתיים וחצי צפונה מכאן. נשהה שם את הסוף שבוע ונטייל באזור אך אנחנו נחזור לכאן בעוד שבוע וחצי לשבוע של חג המולד. לא ייאמן איך עלמה ממשיכה לישון ברעש ותוך כדי טיגון חביתות. עידו שוב ישב על חשבון וגם קצת תירגל כתיבה. יופי אני מבסוט שהוא משתף פעולה וקצת יושב. אני נותן לו מנות קטנות של לימודים ומה שקל לו. רק להכניס אותו לעניינים. הוא סיים וגם היום טיגן ביצים. בסוף עלמה קמה ישר לארוחת הבוקר כמו בימים האחרונים. לי כואב הגב.

חמסין פה – תשע ועשרים עוד מעט זזים מפה. קודם כל סופרמרקט כי אין לנו כלום. חמסין פה. מטורף כמה שחם! אי אפשר להיות בכלל בחוץ. קיצוני נורא פה. בערך 36 מעלות. רק תשע וחצי וחום אימים. קיפלנו הכל ותיכף נצא מפה. זה היה הפארק הכי שווה שהיינו בו בכל אוסטרליה. אני וקרן מסכימים. בחיים לא ראיתי דשא ירוק כל כך וקצוץ כל כך דק, יפה וישר. קרן אומרת שהם מתכוננים לחג המולג שיהיה מפוצץ. זה שיא העונה עבור כל הפארקים באוסטרליה. כל האוסטרלים יהיו בפארק קרוואנים.  ככה נופשים פה. לא כמו בארץ או במקומות אחרים במלונות יוקרה. ככה מרגישים יותר טבע, יש יותר אפשרות להתחבר עם עוד אנשים ויש לעיתים אינטראקציה עם בעלי חיים.

20131219_101444

המים הכי קפואים שהייתי בחיים – עצרנו בסופר לקנייה שבועית גדולה. קר בסופר מאוד וחום אימים בחוץ. הכל מקושט לכריסטמס וכולם פה במבצעים. כבר 11 ורבע ועדיין מסתובבים במרכז הקניות. 12 נסענו כ10 דקות עד החוף. עצרנו בחוף והולכים לים. אני ועידו בקושי מצליחים להיכנס למים. המים הכי קפואים שהייתי בחיים. איזה קור. טירוף.  בקושי נושמים פה. מלא בנות צורחת על ידינו בגלל הקור. רומי ועלמה משחקות בחול. קרן מבסוטית מהבגד ים החדש שלה. כבר אחת וחם נורא. התייבשתי מהמים תוך דקה אחת. התלבטנו אם להמשיך הלאה היום או להישאר בים ולנסוע כבר מחר. עידו אמר מחר אז רק מחר נמשיך. שיחקתי בחול עם הילדים. נחמד שוב לשחק איתם. עכשיו שנפרדנו ממשפחת רג’ואן יש לי יותר זמן איתם.

20131219_132129  20131219_125453

בחזרה לפארק הכי שווה באוסטרליה – יצאנו מהחוף. עצרנו לגלידות והמשכנו לקרוואן פארק. מתלבטים אם לחזור 15 ק”מ לפארק הקודם או להישאר פה. בדקנו את זה שפה והחלטנו לחזור לקודם. ארבע הגענו שוב. נזכרתי פתאום שיש לי שיעור אחרון באנגלית. הגענו והדלקנו ישר את המזגן כי חם נורא. לפני כמה ימים התלוננו שקר מידי. קרן הלכה להכין אוכל לילדים. ארבע וחצי הילדים עושים יצירה בהנחיית עידו. איזה נחת. קרן קנתה לבנות כנפיים מקרטון כזה והם מקשטים את הכנפיים. שיעור אנגלית חמישי ואחרון.  המורה אמרה שהאנגלית שלי מעולה ויהיה בסדר. הילדים חזרו מהמקלחות ורואים סרט.

לעלמה נפלה עוד שן – הסרט נגמר והם לא נרדמים. מה זה? גם ים היום, גם בריכה. למה הם לא מתים מעייפות? רומי לא ישנה צהריים וכולם משחקים פה טניס. כבר שמונה ועשרים ומרגיש כמו חמש. השרב נשבר ונעים מאוד לשבת בחוץ. תשע ורבע רומי נרדמה הללויה. לעלמה נפלה עוד שן. איזה שמחה! חמודה הילדה הזאת. איך היא שמחה ומתרגשת. השן הרביעית מאז שיצאנו למסע.  עידו ישב איתנו בחוץ עד מאוחר. שוחחנו קצת עם השכנים שהגיעו ממלבורן לשבועיים לחגוג כאן את החג. הם בנו את האוהל עד חצות. נהייה שוב קר אז נכנסנו פנימה. יום נחמד. רגוע. חמסין אבל כיפי אחרי הקור והגשם.

20131219_213801 20131219_213807

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s