מחפשים לוויתנים

מחפשים לוויתנים

שבוע 29, היום ה-195 למסע – יום רביעי, 16 באוקטובר
הרווי-ביי

מתעוררים ויוצאים – חמש בבוקר. קפוא. קרן, רומי ואני ערים כבר. אני במחשב עושה הנהלת חשבונות על הבוקר. עלמה גם מתעוררת ומשחקת עם רומי. שוב הכנתי כריכים הבוקר. למרות שהחבר השוויצרי סיפר שהאוכל בשייט הלוויתנים טעים. הם היו אתמול והראו לנו תמונות יפות של לוויתנים. הם מסיימים את החופשה שלהם. הם נוסעים הבוקר לבריסביין להחזיר את הקרוואן ועוד יומיים יטוסו בחזרה לשווייץ. כולם חוזרים חוץ מאתנו שממשיכים במסע הארוך. גם פגשנו כאן בפארק את האוסטרלי המבוגר שפגשנו בפארק על יד טוונסוויל. הוא עושה את המסלול למלבורן עד הבית שלו. שבע ורבע מחכים בקבלה להסעה. היום נעים וחם. איזה הבדל ממה שהיה לפני יומיים. עידו ועלמה כבר רוצים כריך נוטלה. רומי כבר עייפה שוכבת בעגלה. הולך להיות שייט ארוך היום. נהייה כמה שעות על הסירה. קרן מצלמת פה עד שתגיע ההסעה.

20131016_075428 20131016_075828

לומדים קצת על הלוויתן – שבע שלושים וחמש על האוטובוס.  עשרה לשמונה מגיעים למרינה. שמונה על הספינה. ישר מפליגים. מספרים לנו על הסיפון פרטים על הלווייתנים.  אח”כ אני תופס את זה שהסביר ואני שואל מלא שאלות ומתרגם לעידו. הם, הלוויתנים מגיעים מאנטרקטיקה. שוחים כ8 שבועות עד לכאן. באים להתרבות וללדת כאן במים רדודים ובמזג האוויר החם. לוויתנים נולדים ללא שומן אז הם לא ישרדו את הקור של אנטארקטיקה.  הקטנים יונקים עשרות ליטר חלב כל יום, משמינים ושהם מוכנים עושים את המסע בחזרה. הם אוכלים מלא שרימפסים באנטרקטיקה.  כשהם פה הם לא אוכלים. הם יורדים המון במשקל כשהם פה. אפשר לראות אותם מהחוף של ביירון-ביי כי הם שוחים לכיוון דרום וגם אנחנו מדרימים. לוויתן שוקל בערך פי עשר מהקרוואן שלנו. הבחור הראה לנו את הגודל שלו יחסית לספינה. ענק.

מחכים לראות לוויתן – כבר רבע לתשע ועלמה רעבה. רומי על קרן כל הזמן.רומי נרדמה וישנה על הספה בחלק התחתון.  מפנקים אותנו בעוגות ופירות. כבר תשע ועשרים. נעים לשוט בספינה הזאת. מידי פעם אני יוצא לחרטום לנשום אוויר ולהביט אל האופק .קרן מחייכת וגם הילדים חמודים. מחכים לראות לוויתן. רבע לעשר רואים לוויתנים. וואו. גם אמא וגם גורים. קופצים מהמים. מהמם. מנסים כולם לצלם. הסירה עוצרת ושטה לאט אחרי הלווייתנים.  רומי התעוררה כבר. כבר עשר ועשרים. חצי שעה צופים בהם ומצלמים. ממשיכים להפליג מהר לחפש עוד קבוצת לוויתנים. שוב עוצרים ורואים לוויתנים ישנים. אנחנו כ30 מטר מהם. שוהים קצת, הם סתם שוחים אז ממשיכים הלאה. גם שמעתי וראיתי לוויתן מתיז מים מהגב שלו.

צילום: קרן זהר פאר (חשבה על אומרי בזמן שצילמה):

whales 090 whales 098 whales 184 whales 193

ילדים רעבים, ילדים משתוללים ואחת קטנה בוכה – כבר 11 וחצי, עידו ועלמה חופרים מתי יהיה אוכל. הם רעבים. עלמה גם משועממת מאוד. כמעט 12 הוציאו מלא בשרים ועידו כבר מיירר. גם עוד לוויתן שממש שחה כשתיים / שלוש מטר ממני. כולם אכלו. עידו נרגע.  אני בעיקר סלט של מלפפונים ובצל סגול עם לחם. עידו ועלמה רצועות עוף ונקניק חזיר . כבר עשרים לאחת ושטים לאורך החוף היפה של האי פרייזר. רומי דבוקה לסרט באייפון כבר שעתיים. עוד דקה תגמר הסוללה. הילדים משתוללים בספינה. אני משוחח אם אנגלי חמוד שיצא לפנסיה ובא לטייל באוסטרליה עם אשתו לכמעט חודשיים. הוא מתעניין במסע שלנו ומה עשיתי בעבר. אנחנו משוחחים ארוכות. הוא אנגלי מטופח כזה ולבוש יפה. הוא מתעניין ושואל המון שאלות. השיחה נקטעת שרומי נופלת ובוכה. כבר אחת ורבע ועדיין מפליגים לאורך האי פרייזר. ים מהמם פה. צבעים של טורקיז וכחול. גם השמיים מהממים. עשרים לשתיים מגיעים בחזרה למרינה.

whales 260

קצת בריכה, קצת סרט וקצת ספר – שתיים בחזרה. אני וקרן הכנו לאכול. עידו היה קצת בבריכה ואחר כך ראה סרט עם עלמה. אני קראתי קצת וקרן הלכה עם רומי לקפוץ בטרמפולינה. נמנמתי קצת וכבר חמש הולכים קצת ברגל.  חמש ועשרה מטיילים בטיילת קצת. רומי נרדמה בעגלה. קנינו גלידות לעידו ועלמה. וניל עם עוגיות. יאממי.  עצרנו בסופר להשלים קצת מצרכים. חזרנו בחושך ורומי בעגלה קופאת מקור. נעל אחת שלה אבדה בדרך. היא קצת התעוררה בדרך ועכשיו מנסים להרדים אותה שוב בקרוואן.

 שקיעה בטיילת:

20131016_180033

הוא קורא ומחסל עוד ספר – חזרנו. עידו עם הספר שלו. הוא קורא ומחסל עוד ספר של השביעייה הסודית.  אני במחשב כותב וגם מסתכל עם עלמה וקרן על כל התמונות שצילמנו היום. צילמנו מאות תמונות של הלווייתנים ואנחנו מחפשים את התמונות היפות ביותר. קרן ועידו מרגישים עדיין על הסירה. הלכו לישון מוקדם. אני לבד בחוץ. יש פה חברה גרמנים מבסוטים מהחיים שלהם. קרן נרדמה ממש מוקדם יחד עם עידו ועלמה. אני פה לבד עם עצמי. מחר נצא מפה ונמשיך הלאה. יש מקום כשעה וחצי מפה שמאכילים דולפינים. זה במפרץ יפה דרומה מכאן. זה היעד הבא שלנו. צריך להגיע מוקדם בבוקר אז כנראה שמחר נתמקם ועוד יומיים בבוקר נצא לפגוש את הדולפינים פנים מול פנים.

One thought on “מחפשים לוויתנים

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s