סופרמן בטוקיו

סופרמן בטוקיו

היום ה-145 למסע – יום שלישי, 27 באוגוסט

עשינו ריסטרט לגוף – אני מתעורר בשש וחצי. כולם עוד ישנים. קצת כואב לי הגוף מלישון על המחצלת והפוטון היפני. כולם מתעוררים בשבע וחצי. חוץ מעלמה. כולם ישנו 12 שעות. כמו ריסטרט לכל המערכות בגוף. עידו ישן מעולה. כבר חמישה לשמונה וארוחת הבוקר שלנו מוכנה. כאילו גמדים טובים הכינו לנו את הארוחה בחדר האוכל הצמוד פה לחדר שלנו. אוכלים ומדברים עם אורי. בחור ישראלי צעיר שגם ישן פה. חמוד. הוא מטייל בעולם כבר שמונה חודשים והיה בהמון מקומות. יש לו סיפורים מעניינים. הוא היה באוסטרליה המון פעמים. בקיצור ראה המון עולם.

tokyo 004 tokyo 006 tokyo 011 tokyo 014

יוצאים להסתובב בטוקיו  – הבנות משחקות נורא יפה בשולחן בחדר האוכל הצמוד לחדר שלנו. יצאנו כולנו ביחד עם אורי בעשר לכיוון הרכבת. עשר וחצי אחרי הרכבת התחתית לכיוון אקיהבארה Akihabara מתחם אלקטרוניקה של טוקיו. מנסים להבין אם צריך כרטיסים לרכבת או לא. חלק מהרכבות בטוקיו שייכות לחברת JR ואנחנו מכוסים על ידי ה JRPASS שלנו אבל חלק מהרכבות שייכות למטרו של טוקיו ואנחנו צריכים לשלם. לא ברור מה זה המתחם האלקטרוניקה הזה. זה ניראה מיושן נורא. נכנסנו לחנות SEGA ענקית עם מלא משחקי וידאו ישנות נורא. יש פה המון מאפרות ורעש מרגיז. יצאנו אחרי 10 דקות. ממשיכית לשוטט פה ברגל. מלא חנויות קטנות עם קשקושים אלקטרונים. ניראה כמו חלקי חילוף למוצרי אלקטרוניקה מלפני 20 שנה.

tokyo 017 tokyo 024 tokyo 026 tokyo 027 tokyo 028 tokyo 029 tokyo 030 tokyo 031

פארק Ueno – כבר צהריים אנחנו הולכים ברגל לאיזה פרק קרוב. לא הבנתי את הקטע של מתחם האלקטרוניקה זה .הגענו אחרי הליכה של 20 דקות לפארק Ueno.  רעש חזק של צרצרים. רומי נרדמה בעגלה . אנחנו נחים בפארק. יש פה מלא יפנים חמודים. יש גם שדה ענק של פרחי מים ענקיים. אורי מספר לנו על טיוואן, הוא מתלהב ממנה.  כבר אחת עדיין בפארק. אוכלים פה בפארק באיזה מסעדה. אטריות סובה עם טופו ונקניקיה לבנות. רומי התעוררה ואכלה קצת. יצאנו מהפארק ברגל לחפש תחנת רכבת ראשונה ולנסוע לגנים יפנים.

tokyo 046 tokyo 059

tokyo 065 tokyo 068 tokyo 079 tokyo 091 tokyo 095 tokyo 096 tokyo 097 tokyo 102 tokyo 108

גנים יפנים – כבר שלוש ועשרה אחרי נסיעה קצרה ברכבת מחפשים את הכניסה לפארק עם גנים יפנים. חם טילים. גנים עדינים ויפים. מטיילים כשעה בגנים. ארבע ועשרים יצאנו והולכים לחפש מגדל גבוה לראות את כל טוקיו ואת השקיעה. גם לשתות בירה יפנית. עשרים לחמש בדרך למגדל טוקיו ברכבת תחתית, פעם שלישית ברכבת היום. חמש ועשרים יוצאים מהרכבת לכיוון מגדל טוקיו. נחנו קצת במזגן של הרכבת.

tokyo 133 tokyo 139 tokyo 146 tokyo 150 tokyo 155 tokyo 153 tokyo 182 tokyo 207 tokyo 200 tokyo 205 tokyo 211

מגדל טוקיו – כבר שש במצפה שבמגדל הזדרזנו לראות את השקיעה אבל יש קצת עננים אז רק רואים את אור אחרון. מהמצפה רואים את כל טוקיו. אפשר לראות את הר פוג׳י שבמרחק 97 ק”מ מפה. יפה מאוד גם בלילה עם כל האורות. יש בקומה למטה במצפה רצפת זכוכית שאפשר לראות את הנוף למטה. יורדים בחזרה במעלית המהירה. יש פה שירותים עם כיור משוכלל. הכל קורה אוטומטי בתוך הכיור: גם מים נפתחים לבד, גם סבון נזרק לבד וגם מייבש ע”י סילון של אוויר חם והכל בתוך הכיור. עידו וקרן מתלהבים.

tokyo 285 tokyo 277 tokyo 252 tokyo 244

סושי בשינזוקו – שבע כבר, יורדים למטה לכיוון שינזוקו Shinjuku אחד המרכזים ההומים של טוקיו. כבר עייפים אבל רוצים לראות עוד את טוקיו. שבע וחצי עולים על הרכבת התחתית ל Shinjuku.  מגיעים זה כמו טיימסקוור בניו יורק בלילה. מקליטים ברכת מזל טוב לתאריקה במצלמה של אורי. צועקים מזל טוב באמצע הרחוב ומקליטים בוידאו. רומי נרדמה בעגלה. מחפשים לאכול. כולם עייפים ברמות על. שמונה וחצי זוללים סושי טעים. תשע ועשרים חזרה לבית שלום. אחרי רכבת אחת, רק תחנה אחת ועכשיו מסע כומתה להחליף רכבת. כולם מעולפים. רומי ישנה בעגלה. לי כואב הגב התחתון. הגזמנו כבר. מזל שאורי איתנו , הוא מנווט את הדרך בכל הרכבות בטוקיו. יש לו ניסיון של שנים של התמצאות בערים עם רכבות. הוא עבד כpresale של נייס וחרש את העולם בשנים האחרונות. עכשיו הוא חצה את מיליון המייל שזה בערך 60 פעם סביב העולם. רבע לעשר יצאנו מהרכבת. מעולפים. עשר בול בבית שלום. שיחת וידאו לברך את תאריקה במזל טוב. לעידו כואב הראש. יאללה לישון כבר 11 וכולם מעולפים. איזה יום מטורף. כל היום הסתובבנו בטוקיו ברכבות, ממקום אחד לשני.

tokyo 303 tokyo 310 tokyo 311 tokyo 316 tokyo 319 tokyo 321

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s